Degustace pro mlsné jazýčky
Sem vložte podnadpis

DEGUSTACE PRO MLSNÉ JAZÝČKY

Pokud se ubytujete v PODERE SILVIA , můžete navštívit sklípek a prostory pro degustace na okraji San Gimignana, kde se můžete nejenom naučit vařit toskánskou kuchyni, ale také ochutnat víno výborné kvality, spolu s následujícími degustacemi:

1. Degustace vína a oleje

Ochutnávka 4 druhů vína z vinic usedlosti a vína z místní oblasti - Vernaccia di San Gimignano, Chianti dei Colli Senesi, a 3 druhy extrapanenského olivového oleje. Malé občerstvení a chuťovky k vínu.

2. Degustace vína, oleje a sýrů

Ochutnávka 4 druhů vína z vinic usedlosti a vína z místní oblasti - Vernaccia di San Gimignano, Chianti dei Colli Senesi, a 3 druhy extrapanenského olivového oleje a několik druhů sýra. Malé občerstvení a chuťovky k vínu.

3. Toskánská degustace s obědem či večeří

Ochutnávka 4 druhů vína z vinic usedlosti a vína z místní oblasti - Vernaccia di San Gimignano, Chianti dei Colli Senesi, a 3 druhy extrapanenského olivového oleje.

Následuje oběd/večeře, která je složena z předkrmu (toasty s místní salsou, bruschette s rajčaty atd.). Jako první chod těstoviny nebo hustá toskánská polévka, druhý chod místní salámy, sýry a salát. Na závěr dezert - mandlové sušenky cantuccini a svaté víno Vin Santo ze sušených hroznů.

4. Šafránová degustace s obědem či večeří

Ochutnávka 4 druhů vína z vinic usedlosti a vína z místní oblasti - Vernaccia di San Gimignano, Chianti dei Colli Senesi, a 3 druhy extrapanenského olivového oleje.

Následuje oběd/večeře, která je složena z předkrmu (toasty ochucené šafránem, s místní salsou, bruschette s rajčaty atd.). Jako první chod těstoviny na šafránu se zeleninou (tagliatelle allo zafferano), druhý chod místní salámy, sýry se šafránem a salát. Na závěr dezert - vanilková zmrzlina se šafránem a kousky čokolády.

5. Lanýžová degustace s obědem či večeří

chutnávka 4 druhů vína z vinic usedlosti a vína z místní oblasti - Vernaccia di San Gimignano, Chianti dei Colli Senesi, a 3 druhy extrapanenského olivového oleje.

Následuje oběd/večeře, která je složena z předkrmu (toasty se salsou a lanýži, bruschette s rajčaty atd.). Jako první chod těstoviny s lanýži (tagliolini al tartuffo), druhý chod ztracená vejce s nastrouhanými lanýži. Na závěr dezert - vanilková zmrzlina s kousky čokolády, akátový med s lanýži.

6. Kurz toskánské kuchyně

Naučíte se připravovat toskánský předkrm, první chod - těstoviny nebo polévka, a chutný dezert. Všechny recepty pocházejí z rodiny majitelů usedlosti, kde jsou již po mnoho let předávány z generace na generaci.

Co si uvaříte, to si také sníte a navíc dostanete druhý chod - obložené mísy se salámy a sýry doprovázené chutnávkou 4 druhů vína z vinic usedlosti a vína z místní oblasti - Vernaccia di San Gimignano, Chianti dei Colli Senesi, a 3 druhy extrapanenského olivového oleje.

Kurz začíná v 16,00h a trvá cca 3-4 hodiny. Je zakončen večeří.

Degustace i kurz toskánské kuchyně se mohou objednat kdykoliv během roku. Ve vysoké sezoně je třeba udělat objednávku s dostatečným předstihem. 

Ceny na vyžádání.

Degustace i kurz probíhají v italštině, angličtině, němčině či francouzštině.