Toskánská keramika, ručně malovaný zázrak, který ozdobí váš dům.

 

Tradice výroby toskánské keramiky, té která se zrodila v oblasti města Montelupo nedaleko Florencie, sahá až do roku 1000 n.l. Technologie výroby je stará více než tisíc let. 

Materiál pro výrobu keramiky, stejně jako nádob z terakoty, je jíl, kterým je Toskánsko plně zásobeno, především v oblasti Val d´Elsa, a který tak dal vzniknout keramickému umění již ve středověku.

V období renesance to byla opět významná rodina de´Medici, která jako první nechala postavit v Barberino di Mugello továrnu na keramiku s vypalovací pecí a obchodem, která byla aktivní až do roku 1599.

Keramické předměty jsou určeny především pro domácí potřebu nebo k ozdobě interiéru. Všechny jsou ručně zdobené a malované štětcem s různými motivy flory a fauny, některé s motivy náboženskými a jiné, které znázorňují erby významných šlechtických rodin, které nějakým způsobem ovlivnily historii toskánských měst.

Už při vstupu do prodejny s toskánskou keramikou na vás dýchne kouzlo barev a vůně. Nadchne vás ta spousta rozmanitých tvarů a nápadů, kterými je keramika ručně vymalovaná. Nevíte na co se dívat nejdřív. Zda na nádheru a majestátnost keramických stolů, na unikátní poháry, vázy a džbány, velké nástěnné talíře, kuchyňské doplňky či heraldické erby významných šlechtických rodin.  Nápady jakoby nikdy nekončily.

Ale to nejkrásnější na tom množství věcí, které vás v obchodě s toskánskou keramikou obklopují je, že vám udělá velkou radosti, i když si domů přinesete jen malinkou věcičku, např. solničku a pepřenku, nádobku na olej nebo dózičku. Kamkoliv ji pak ve vašem bytě postavíte, osvětlí vám místnost a přitáhne pozornost.

Umělecká toskánská keramika zahřeje vaše srdce, prosvětlí váš den a zahřeje vaše domovy.

 

 

Kontakt

ZUZANA DE ROSA
Montecatini Terme, Itálie

IČ: 47161370

+39 3409 111 557

Cestovní agentura Prima1vera - Zuzana De Rosa, IČO /p.IVA: 47161370

© Všechna práva vyhrazena.