Krásná dovolená na Pštrosí farmě u moře

04.07.2013 14:36

Přeji hezký den, paní Mihulková,

Dovolená na “pštrosí farmě” byla úžasná, ubytování krásné, prostorné, bazén pan majitel každé ráno poctivě čistil, nově je tam i vířivka, pštrosi byli pro naši dceru příjemným zpestřením, majitelé příjemní, ochotní, akorát tu pizzuu nám neudělali, ale ještě nebyla sezona, 1. týden jsem tam byli s rodinkou Němců sami, 2. týden přijela příjemná rodina z Česka a 1 z Itálie, ale zase mi paní Giovana přinesla domácí tagliatele z pštrosích vajec.

Počasí kromě prvního dne bylo dokonalé. Co se týká internetového připojení fungovalo perfektně, rychle, v celém areálu, dokonce i manžel skypoval ve vířivce s našimi syny doma.

Jezdili jsme na kole na pláž na “bílé písky” u Rosisgnana(asi 11 km příjemná projížďka), je tam hodně cyklostezek, takže po hlavních cestách jsme jezdili minimálně. Pláže v Cecina mare se nám, ale moc nelíbily, tmavý písek, spíše štěrk, takže jsme většinou skončili “na bílých” jak říká naše 4-letá dcera. Jinak Cecina mare na večerní pizzu, zmrzlinu byla fajn, celkem to tam i žilo na to, že nebyla,ještě ta pravá sezona, s parkováním nebyl problém, v sezoně to ale musí být husté!

Krásné pláže jsme objevili a také tam párkrát byli pod Piombiem (asi třičtvrtě hodiny autem) v národním parku- mám dojem že se jmenuje Stevaria, nebo tak nějak, je to oceněné modrou vlajkou a moře opravdu průzračné, na veřejných plážích čisto, výhled na Elbu , celkem málo lidí- krása. Jinak jsme navštívíli Populonii, krásná vyhlídka, tu Elbu jsme letos časově nezvládli.

Navštívili Sienu- je opravdu krásná, ale dost lidí, na kolech jsme projeli takové zvláštní místo za Sienou, zvláštní krajina, velké kopce z hlíny, –Crete Senesi (manžel je vášnivý fotograf) a večer jsme ještě zvládli starý kostel bez střechy San Galgáno, opět kvůli focení. Tu mě dcera pobavila, když už za celý den znuděná čekáním “až si táta nafotí” prohlásil “No my jsme klásné a on si fotí nějaké blbosti” měli jsem za úkol obléct si nějaké hezké šaty, že nás bude fotit, ale on se přidal k nějaké partě italských podobných maniaků, nebo profíků ze stativy a čekali na světlo. Cesta zpět však byl zážitek, minimálně 100 km možná i více v serpentýnách .

Ještě jsme byli v Livornu v akváriu, cestou je fajn zastavit na krásném majáku Tore di Calafuria, je tam několik restaurací-pizérií nad mořem.

14 dní uteklo jako voda, bylo to opět úžasné, mockrát díky za zprostředkování.

Příležitostně , Vám přes úschovnu zašlu pár zajímavých fotek.

Krásné léto a pohodové klienty

zdraví

Naďa Kudělková

Zpět

Kontakt

ZUZANA DE ROSA
Montecatini Terme, Itálie

IČ: 47161370

+39 3409 111 557

Zuzana De Rosa - cestovní agentura Prima1vera, IČO /p.IVA: 47161370

© Všechna práva vyhrazena.