MONTECATINI TERME

Luxusní lázně Montecatini Terme leží v toskánské provincii Pistoia, na úpatí Apeninského pohoří  v údolí Val di Nievole. Dnes je Montecatini Terme známé turistické a lázeňské centrum, kde žije kolem 20 tisíc obyvatel.

Historické jádro města si stále udržuje svůj středověký ráz a tajuplnou atmosféru. Památky jsou velmi zachovalé a rozhodně stojí za to se sem vypravit. Toto centrum bývá nazýváno jako Montecatini Alto a je situováno na vyvýšenině nad městem. Vypravit se tam můžete buď pěšky, nebo se nechat vyvézt lanovou dráhou. Z Montecatini Alto je nádherný výhled na lázně i široké okolí.

V okolí lázní se rozprostírá nádherná příroda, která láká k procházkám a pěší turistice. Také v městečku se můžete procházet udržovanými přírodními parky, kde vyvěrají termální prameny. Jedinečné přírodní bohatství tak dalo vzniknout lázním, kde se dnes můžete oddávat mnoha léčebným procedurám. Například v Terme Leopoldine z roku 1777 máte možnost se pomazat léčivým bahnem nebo v Terme Tettuccio pít vodu, kterí prospívá játrům, ledvinám a má léčivé účinky na žaludek a tlusté střevo. Všechny prameny v lázních Montecatini Terme jsou na přírodní bázi a obsahují různé koncentrace látek přítomných v našem organismu, tj. sodík, vápník, chlór, iod a fosfáty.

Montecatini Terme je ideálním místem pro strávení pohodové a relaxační dovolené, kde si užijete dostatek klidu a odpočinete od každodenních starostí. Na své si zde však díky rozmanité krajině a přírodě přijdou také vyznavači aktivního odpočinku. Hosté mohou v lázních využívat krytý bazén, termální koupaliště, wellness centrum i posilovnu.

Zajímavosti:

  • Součástí Montecatini je neobvyklý dopravní prostředek, a tou je kabinová lanovka, která vás dopraví do historické části města zvané Montecatini Alto, které existovalo již před rokem 1000 n.l. Lanovka je z roku 1898 a jejím stavitelem byl janovský inženýr Alessandsro Ferretti. První jízda se uskutečnila 4.června 1898 a mezi prvními pasažéry byl i světoznámý hudební skladatel Giuseppe Verdi. Lanovka je v perfektním stavu, nově zrekonstruovaná. Vagónky zůstaly původní a jejich vnitřek je celý ze dřeva. Říká se jim GIGIO a GIGIA a v polovině cesty se vždy zdraví, když jeden druhého objíždí.

Cena:

dospělí: tam a zpět 7E, jedna cesta 4E

Děti 6-10 let: tam a zpět 4E, jedna cesta 2E

 

  • Na hlavní třídě v centru města na Viale Verdi, která vede až k lazním Tettuccio, po obou stranách cesty mužete sledovat do chodníku vtisklé zlaté mince, na kterých jsou vyražena jména slavných osobností a rok, ve kterém navštívily lázně Montecatini. Ocitnete se tak ve velmi vznešené společnosti: od králů a královen, přes významné politiky až po světoznámé skladatele, herce, zpěváky a sportovce.