Lázně a přírodní minerální prameny - třešnička na italském dortu

 

Do italských lázní se nejezdí pouze za léčbou, návštěvníci je milují kvůli klidnému prostředí a ideální, ničím nerušené, dovolené.

Bohatství Itálie na termální prameny, mírné podnebí, krásné přírodní scenérie a množství kulturního vyžití utvářejí ideální podmínky k rozvoji zdravotní turistiky. Od minulého století vyrůstaly okolo zázračných pramenů hotely, až vznikla renomovaná lázeňská centra s mezinárodní pověstí.

 Od dob římských vojevůdců se lázně neboli thermy považovaly za součást běžného městského života, proto se po celé Itálii stavěly budovy s několika bazény, několika druhy pramenů a několika velikostí. Staří Římané dokázali v lázních vyřešit i politické problémy. Dnes se funkce lázeňských zařízení poněkud přesunula na jiná pole – zdravotní a zábavní. Struktura staveb se přizpůsobila účelům léčby a rekonvalescence po náročných operacích, zábavě a volnočasovým aktivitám. Budovy obklopují rozlehlé parky ideální k relaxačním procházkám, sportovní střediska i kulturní památky. Do italských lázní se nejezdí pouze za léčbou, návštěvníci je milují kvůli klidnému prostředí a ideální, ničím nerušené, dovolené.

V Toskánsku je tradice lázeňství nejdelší a odvozuje své kořeny od římských předchůdců.