COUNTRY RESORT BEL  MONDO
Sem vložte podnadpis

COUTRY RESORT BEL MONDO

Oblast: MAREMMA - GROSSETO

Vzdálenost od moře: 10 km

Služby: ubytování v luxusních apartmánech , zahrada, bazén, restaurace, snídaňový koš na objednávku do apartmánu

POPIS USEDLOSTI


RESTAURACE

APARTMÁNY

TENUTA LIVIA

IL POZZINO

LE CAPANNE

SAMOSTATNÁ VILA

OBLAST MAREMMA

Ten "bohem zapomenutý" kraj na jihu Toskánska, ve směru na Řím, býval divočinou plnou neprůchodných, zrádných močálů, zamořených zhoubnou malárií. Dnes z Maremmy zůstaly jen nepatrné zbytky, chráněné jako přírodní rezervace. Kdo sem vstoupí, má dojem, že už není v Evropě, ale v jakési exotické krajině Indie, Afriky či Jižní Ameriky...

Bažiny a pahorky Maremmy poprvé obdělávali Etruskové a poté Římané. Po zániku římské říše však oblast padla za oběť záplavám a malárii. Tyto dvě pohromy zanechaly Maremmu takřka neobydlenou až do 18. století. Od té doby byla půda vysušena, zavlažovací kanály vyčištěny a na úrodné půdě se začalo rozvíjet zemědělství.

Úchvatný Parco Naturale della Maremma - jeden z mála civilizací nedotčených pobřežních pásů v Itálii - byl založen v roce 1975, aby se zachovala původní flóra a fauna a zabránilo výstavbě. Park můžete prozkoumat pouze pěšky nebo vyhlídkovým autobusem z Alberese. Lépe přístupné jsou některé pobřežní oblasti, jako třeba překrásná pláž v Marině di Alberese nebo krajina v okolí Talmone na jihu.

Svým teplejším, sušším a slunnějším klimatem se odlišuje od zbytku regionu: je bohatá na typickou středozemní vegetaci pokrývající kopce, na aromatické rostliny a palmy rostoucí podél písečných pláží. Pobřeží Maremmy se vyznačuje křišťálově čistým mořem , kde se střídají útesy a slunné pláže s velmi jemným pískem a drží prvenství nejčistších pláží v Itálii. Je možné si udělat výlet na plachetnici, na výletní nebo rybářské lodi, zkoumat barevné dno moře a podmořské živočichy v jednom z nejmalebnějších areálů v oblasti středozemního moře. K návštěvě toskánských ostrovů můžete použít i běžný trajekt.

Pobývat v oblasti Maremma znamená být v úzkém kontaktu s přírodou díky mnoha chráněným parkům a přírodním rezervacím (národní park Maremma o rozloze cca 100 km2, 13 přírodních rezervací různých typů a různé oázy WWF - World Wide Fund of nature) .